Prince Williama čeká i s rodinou stěhování. Domovem rodiny by se měl stát Windsor, kde většinu času tráví i královna. William s Kate chtějí pro své děti co nejnormálnější dětství, právě to je hlavním důvodem jejich přesunu pryč z Londýna. Exprezident Trump požádal soud, aby pozastavil zkoumání dokumentů nalezených v jeho sídle. V Česku by měla vyrůst první forovoltaická elektrárna. Kde? To se dozvíte v úterním Ranním ptáčeti.
Britský princ William se s vévodkyní Kate a rodinou přestěhují do Windsoru, aby byli blíž královskému hradu, kde tráví většinu času královna Alžběta II., Williamova babička. O stěhování se mluvilo už dlouho, až teď ho ale potvrdil Kensingtonský palác. Windsor se nachází asi 40 kilometrů na západ od Londýna bude rodina bydlet v Adelaide Cottage. Stěhování podle informací proběhne hlavně proto, že rodiče chtějí svým třem dětem umožnit žít co nejnormálnější a nejsvobodnější život.
Od 30. let minulého století přišlo až 1400 švýcarských ledovců o více než polovinu svého objemu. Uvedla to nová studie, ze které vychází agentura AP. Podle této studie navíc tání ledovců zrychluje, ne všechny ale ztrácí led stejnou rychlostí. Tato zjištění by se mohla podepsat na dlouhodobých energetických zdrojích Švýcarska, protože podle údajů tamní vlády se ve Švýcarsku vyrábí témě 60 procent elektrické energie právě z vodních zdrojů.
Tým právníků bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa požádal soud, aby zabránil FBI v prověřování dokumentů zabavených v jeho sídle na Floridě. Na začátku srpna si totiž vyšetřovatelé z Floridy odnesli 11 souborů dokumentů podléhajících různému stupni utajení. Právníci chtějí, aby dokumenty přezkoumával nezávislý vyšetřovatel, který by na analýzu dohlížel. Chtějí tak prý ochránit veřejný zájem, uvedli v dokumentu, který má 27 stránek.
První fotovoltaická elektrárna ČEZ by mohla stát v místě elektrárny Tušimice. Potvrdil to člen představenstva skupiny ČEZ Jan Kalina. ČEZ se do roku 2030 totiž zavázala k vybudování obnovitelných zdrojů, což v rámci republiky znamená hlavně fotovoltaické elektrárny. Téměř 50 procent se jich bude nacházet v Ústeckém kraji.
Jde o historický moment v historii Singapuru. Premiér Lee Hsien Loong v přímém přenosu zrušil kontroverzní zákon, který zakazoval homosexualitu. Pro mnohé to znamenalo důvod k oslavě, ale jejich radost byla krátce poté umírněna dalším oznámením. Vzhledem k tomu, že velké množství Singapurců si podle premiéra nepřeje takto drastické změny, bude také vláda chránit definici manželství mezi mužem a ženou, což vylučuje možnost rovnosti v manželství.
Zdroje: ČTK, bbc.com