Soňa Červená, Olga Havlová, Miroslava Neradová a Vivian Maier – to jsou ženy, které po 4 večery na zahradě nedávno zrekonstruované luxusní vily na Kampě budou hrát hlavní role ve svých vlastních mnohdy strhujících příbězích. Pojďme si je lehce představit.
Operní pěvkyně a česká herečka, která se po emigraci v roce 1962 proslavila v Německu svým operním zpěvem. Publikum oslnila především svou rolí Carmen, ale úspěchy sklízela také v luxusních rolích Verdiovských, Wagnerovských a Straussových. Kromě jiných ocenění získala v roce 2013 medaili Za zásluhy, kterou ji udělil prezident Miloš Zeman. Byla po ní pojmenovaná planetka ve vesmíru, kterou objevila astronomka Lenka Kotková. V současné době žije v České republice.
Dokumentární film Červená (2017) od Olgy Sommerové uvede letní kino ve Werichově vile 5.8.
První žena bývalého prezidenta České republiky Václava Havla a první dáma, zakladatelka Výboru dobré vůle (1992) a iniciátorka udílení Cen Olgy Havlové. Byla nadšenou čtenářkou a divadelnicí, pocházela z chudých poměrů a pracovala v Baťově továrně. V roce 1964 se provdala za Václava Havla, tehdy známého autora a přispěvatele do kulturních magazínů v době demokratizace, pozdějšího prezidenta naší země. Podílela se na činnosti Charty 77. V roce 1995 se stala Ženou roku 1995 České republiky a byla autoritou i za hranicemi naší země. Zemřela 27. ledna 1996.
Dokumentární film Olga (2014) režiséra Miroslava Janka uvede letní kino ve Werichově vile 19.8.
Žena, která se dokázala vyhrabat ze samého dna. Příběh Miroslavy Neradové ukazje že i po tom, co se k vám štěstí otočí zády a váš osud je zbarven do černa, je možné vrátit se do běžného života. Po porodu svého syna se dostane z drogové závislosti a přežije i období, kdy s ním musí žít na ulici. V současné době studuje Sociální činnost na střední odborné škole a pomáhá lidem na okraji společnosti.
Časosběrný dokumnet Mallory (2015), který natočila během 13 let Helena Třeštíková, uvede letní kino ve Werichově vile 2. 9.
Americká umělecká fotografka, která dokumentovala pouliční městský život. Vytvořila na 150 000 fotografií, ale za svého života je nikde nepublikovala. Historik John Maloof byl ten, který v dražbě většinu jejích luxusních fotografií získal a postupně odhaloval na internetu. Maier se tak dostalo mezinárodního uznání a vznikla řada výstav s jejími fotografiemi.
Dokumentární film Hledání Vivian Maier (2013), který natočil John Maloof, uvede letní kino ve Werichově vile 16.9.