Luxusní hodinky mnoho naznačují. Při pohledu na zápěstí můžeme snadno odvodit životní styl dotyčného, příslušnost ke společenské třídě, někdy i určitou dávku posedlosti, kterou luxusní hodinky v sobě ukrývají. Luxusní hodinky totiž nejsou spotřebním zbožím a často najdou své místo v prosklené vitríně.
Luxusní hodinky za statisíce? Vyhozené peníze nebo projev nadutosti a absolutní povýšenosti? Možná taky ne. Je to závislost a určitá posedlost, která vás nutí koupit si aspoň jedny, druhé, třetí…
Luxusní hodinky však nejsou jen módní záležitostí, která zvedá společenskou prestiž, je to i velice dobrá investice, která umí zhodnocovat vložené peníze. Hodnotu luxusních hodinek zvyšuje především typ strojku a stáří. Pouze 2% z celkového počtu hodinek vlastní mechanické strojky, proto jsou tyto luxusní hodinky z pohledu investice mnohem cennější. Jejich cena se pak liší od použitých komponentů a značky.
Jelikož je na světě mnoho lidí, kteří by chtěli takové luxusní hodinky vlastnit, mnoho lidí je také padělá. Pokud budete chtít, můžete si koupit „pravé“ Breitlingy ne za 150 000 Kč v kamenném zlatnictví, ale za 30 EUR někde na pláži. Opravdu se vyplatí navštívit renomovaný obchod a nechat si pravost doložit certifikátem.
Luxusní hodinky se vyznačují vysokou cenou. I ta ale není pouhý výmysl prestižních značek, ale má své důvody. Záleží na materiálu pouzdra – nejlevnější je ocel, odolná a unikátní platina pak vymrští cenu až přes milion korun. Jak bylo zmíněno, důležitý je i strojek (kalibr), který je prioritou pro všechny sběratele. Existují sériové kalibry, speciální kalibry pro určitý model i ty odkazující na dědictví. Nepřehlédněme ani drahé kameny, které jsou mnohdy součástí luxusních hodinek a upřímně i značka v cenovém souboji hraje svou roli.