Rostou obavy mezi odborníky i širokou veřejností v souvislosti s vývojem koronavirové situace ve Spojených státech amerických u dětí. USA zaznamenaly eponenciální růst případů v poslední době a dostaly se mezi dětmi na úroveň loňské zimy. Podle Americké pediatrické akademie a Asociace dětských nemocnic bylo v týdnu, končícím 19. srpnem, zaznamenáno více než 180 tisíc případů Covid-19 mezi dětmi. Rostou tak obavy ze znovuotevření škol. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) už plně schválil vakcínu Pfizer pro osoby ve věku 16 let a starší. Očekává se, že brzy bude následovat schválení pro věkovou skupinu 12 až 15 let.
Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v rozhovoru pro server Lidovky.cz uvedl, že by rád našel pro jednotlivé věkové skupiny ten správný mix prezenční a distanční výuky. Potvrdil tak informace, které v médiích kolovaly již pár týdnů, a sice že by i přes příznivý vývoj měly školy část aktivit přesunout do online prostoru. Dodal také, že osobní přítomnost ve školních zařízeních je mnohem důležitější pro prvňáčky a druháky než pro středoškolské studenty. Zároveň pevně věří, že děti v září nechají své děti ve školách testovat. Spoléhá se na to, že již na jaře se rodiče mohly přesvědčit, že neinvazivní testování ve školách zvládli všichni žáci, včetně těch nejmenších.
Hnutí Tálibán, které bleskurychle obsadilo Afghánistán, vyzvalo tamní ženy, aby raději nechodily ven ze svých domovů, protože by mohly být napadeny nezkušenými bojovníky.
řekl mluvčí hnutí Tálibán Zabiulláh Mudžáhid. Dodal také, že ženy, které se nebudou moci dostavit do zaměstnání, stejně dostanou svou výplatu.
Jeden z osobních strážců prezidenta Miloše Zemana způsobil při dopravní nehodě v prosinci 2020 zranění řidičce druhého vozu. Letos v dubnu ho Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) z ublížení na zdraví z nedbalosti. Před soud však nakonec nepředstoupí, protože státní zástupce rozhodl o podmíněném zastavení trestního stíhání. To má několik náležitostí - bodyguard se musí přiznat, uhradit škodu, nebo se dohodnout s poškozenou. Při soudním uznání viny by osobnímu strážci prezidenta hrozil až rok ve vězení nebo zákaz řízení.
Osmapadesátiletý hollywoodský herec Johnny Depp bude od dnešního dne nejzářivější hvězdou karlovarského filmového festivalu. Trojnásobný držitel filmového Oscara do Karlových Varů přijíždí v době, kdy je jak on sám říká vytlačen na samý okraj filmového světa. Hollywood s ním kvůli kauze údajného domácího násilí nechce mít nic společného a určitá omezení jsou na mnoho místech světa zaváděna také některým filmům, ve kterých si v minulosti zahrál. Pozdvižení vyvolalo i ohlášení jeho příjezdu na MFF Karlovy Vary, kde Depp představí hned dva filmy, ve kterých si zahrál.
sdělil médiím umělecký ředitel karlovarského festivalu Karel Och.
Platforma OnlyFans jen pár dnů po prohlášení o zákazu pornografického materiálu uvedla, že "zajistila potřebné záruky, nezbytné k podpoře naší rozmanité komunity tvůrců" a potvrdila, že má nové dohody s bankami, které hlasitě vystupovaly proti explicitnímu obsahu. Společnost uvedla, že pozastavila plánovanou změnu zásad, kterou chystala na 1. října a situace by pro tuto chvíli měla být vyřešení.
uvedla společnost na Twitteru. Tisíce uživatelů po celém světě si tak mohou oddechnout, o své milionové měsíční výplaty nepřijdou.
Kina bijí na poplach. Současné premiéry v kinech i na stramovacích platformách znamenají podle nich velké riziko pro celý filmový průmysl. Lidé totiž mají daleko jednodušší cestu dané filmy sehnat pirátskou cestou, než když měly premiéru pouze v kinosálech. Šéf AMC Adam Aron řekl, že jediným způsobem, jak masivní nárůst pirátství omezit, je návrat ke starému modelu - tedy premiéry pouze v kinech. Prezident společnosti Sony Pictures Motion Picture Josh Greenstein majitele komplexů alespoň trochu uklidnil, když se zavázal, že Sony bude nejprve distribuovat filmy výhradně v kinech. Dodal, že zážitek z filmů v kinech je nenahraditelný. Mezitím se však stále uzavírají nové a nové kontrakty mezi filmovými studii a stramovacími platformami za stovky milionů dolarů...
Vyplývá to ze žebříčku 2021 Luxury Resale Report od přeprodejní stránky TheRealReal, který byl zveřejněn dnes. S ohledem na koronavirovou pandemii přibylo hodně lidí, kteří luxusní oblečení přeprodávají. Jen během letošního prvního čtvrtletí zaznamenala stránka TheRealReal podíl nových uživatelů 45 procent. Meziročně se nákupy Gucci zvýšily o 62 procent. Až za ní skončily na dalších místech Louis Vuitton, Chanel, Prada a Dior. Skokanem roku je pak značka Telfar, která prodává kabelky a zaznamenala nárůst nakupujících o 590 procent.